سیرچ کرمان (چفتان)82

این عکس از مهارتهای عکاس است.واز قصد گذاشتمتعجبتشویق

این لباسها رادر مردادماه بما پوشوندن واز خیابونها هم رزه می برند.تعجب

اقایان همنورد صفرخانی-انصاری در قله چفتان

این دوعکس هم از خودم در بالای قله

موزه جنگ کرمان چهارلول (شیلیکا)ضدهوای

موزه حما م گنجعلیخان کرمان

دره مشرف به منطقه سیرچ

 

یکی از مناطقی که در مسیر رسیدن به کویر و کلوت های شهداد به عنوان یکی از گرمترین کویرهای جهان قرار دارد منطقه "سیرچ" است که با وجود فاصله کم تا این کویر، آب و هوای آن هیچ سنخیتی با کویر ندارد و به عنوان یک منطقه گردشگری خصوصا برای کرمانی ها شناخته می شود. در کوههای همین منطقه است که کرمانیها امکان برف بازی می یابند.

 

روستاى سیرچ،شهداد، کرمان

سیرچ یکى از چهار آبادى بزرگ بخششهداد است که در ناحیهٔ خوش آب و هواى کوهستانى بر سر راه شهداد - کرمان قرار گرفتهاست. فاصلهٔ آن تا شهر کرمان 60 کیلومتر و تا مرکز بخش شهداد ۲۵ کیلومتر است. سیرچاز قدیم محل ییلاق بخش گرمسیرى و کویرى شهداد و آبادى‌هاى تابعهٔ آن بوده وبهارستان نام داشت. ییلاق مذکور در ارتفاع ۱۵۵۰ مترى در درهٔ رودى به همین نام قراردارد و جمعیت آن در تابستان به علت موقعیت تفرجگاهى به بیش از ده هزار نفر مى‌رسد. سیرچ چشم‌اندازى زیبا، پوشیده از توده‌هاى انبوه درختان دارد. در مرکز سیرچ چندیندرخت کهنسال سرو و چنار نیز وجود دارد.

اینآبادى‌ مانند مناطق شمالى کشور پوشیده از درخت است. هوایى مرطوب و خنک دارد و برروى ارتفاعات قرار گرفته و زیبایى آن مشابه مناظر سوئیس و با همان سرسبزى و فراز وفرودهاست. در قسمت مرطوب سیرچ به علت آب‌هاى فراوان جارى تعدادى از باغ‌ها بهباتلاق‌ تبدیل شده‌اند. در این منطقه انواع درختان صنوبر، انگور، انجیر، گیلاس وآلبالو در دامنهٔ کوهسارها لابه‌لاى سنگلاخ کاشته شده است و چون زمین مسطح کم دارد،کشت مزارع جو و گندم کم یافت مى‌شود، اما از زمین‌هاى محدود و آب فراوان، براىاحداث باغ استفاده شده است. این منطقه یکى از قطب‌هاى اصلى جهانگردى استان محسوبمى‌شود

 

نمونه های از درخت سرو موجود در منطقه سیرچ

 

.

 

صعود سراسری جانبازان به قلل چفتان 1-2(سیرچ)مرداد82

/ 0 نظر / 65 بازدید